Dovolená = dobrodružství. Aspoň pro mě

7. ledna 2018 v 10:10 |  Zamyšlení
Co byste dělali, kdybyste vyhráli v loterii?
Když jsem se ptala svých přátel, dostala jsem jen odpovědi typu koupil bych si parádní auto, koupila bych si dům se zahradou, nové oblečení, elektroniku... A pak by všichni jeli na dovolenou. Přesně tam jsem svou otázkou mířila celou dobu. Někam pryč.


"Kam byste jeli?" očekávala jsem ty nejodvážnější a nejbláznivější návrhy.
"Na Maledivy." "Na Havaj. Nebo na Kanáry." "Na Ibizu." "Do Karibiku." Mohla bych pokračovat. Sem tam se ocitly i horské dovolené. Nějaké treky, ale nic bláznivého.
Nestačila jsem se divit. Všichni by nejradši strávili dovolenou v luxusních resortech u moře nebo v příjemných horských srubech. Pohodička, lehárko, lenošení a nicnedělání. Lákavá představa, to ano.
Ale proč se omezovat jen na tohle? Ano, byla by to skvělá dovolená, v nějakém exotickém resortu, ale není to nuda?
Kdyby se někdo zeptal mě, co bych dělala, kdybych vyhrála v loterii, měla bych okamžitě odpovědí tolik, že by mi na uskutečnění nestačila ani ta loterie. Začala bych koupí útulného bytu za rozumnou cenu, možná domku, to ano. Ale pak...
Když jsem nad tím přemýšlela, popustila jsem uzdu své fantazii. Nejvíce bych utratila za letenky, jídlo a vybavení, na každé své expedici.
Bylo by úžasné vydat se do Himalájí, na střechu světa. Chtěla bych zdolat osmitisícovku. Klidně i tu nejvyšší. Zpátky by mě držely jen obavy, co by se mohlo stát v zóně smrti.
Chtěla bych projít jeden z Triple Crown Of Hiking trailů, a nebo rovnou všechny. Tohle je opravdicky sen nejblíže uskutečnění i bez loterie. Nejvíce lákavý je pro mě Pacific Crest Trail, ale pohrávám si s myšlenkou na nejdelší a nejtěžší z těch tří - Continental Divide Trail. Tisíce kilometrů v divočině, kolem jen příroda, pár odvážlivců a divá zvěř. Sáhla bych si na dno. Určitě ano. Ale kdybych to zvládla, byl by to nepopsatelný pocit. Pět měsíců bez lidí a civilizace by mi taky změnilo pohled na svět.
Nebo bych si v Americe koupila pořádné auto a projela bych Panamerickou dálnici (Panamericanu). To by byl pořádný roadtrip!
Chtěla bych procestovat Island, zemi ohně a ledu. Vidět vulkány, ledovce, vodopády, nádhernou krajinu na severu.
Cestovat po Kanadě, podívat se na Sibiř, do Amazonie, Afriky, na Nový Zéland, do Austrálie. Podívat se, co na této planetě všechno je. Zažít, co se dá. Obdivovat krásy přírody, kultur...
Vždyť na světě je tolik nádhery a krásy, tak proč být v pohodlí resortu? Proč se nevydat se vším, co potřebujeme nutně k životu, v batohu na zádech za dobrodružstvím, za zážitky?
Vlastně, abych toto mohla uskutečnit, nepotřebuju vyhrát v loterii. Stačí vydělat potřebnou sumu peněz, uskromnit se, všechno pořádně naplánovat a vzhůru za dobrodružstvím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
A kam vezmou Vaše myšlenky Vás?