Maska

7. března 2018 v 22:56 |  Téma týdne
Lidé jsou zvláštní. Každý je svou vlastní originální osobností, přesto si denně nasazují masku, za kterou se schovají.

Proč máme ale tuto potřebu být někým jiným? První, co mě napadá, když se řekne maska, jsou karnevaly. Tam se to maskami jen hemží. Děti i dospělí jsou v kostýmech, některé ani nejde poznat a všichni si to náramně užívají. To, že mohou být něco jiného. Že je nikdo nesoudí za zo, kým jsou, protože právě teď jsou někým úplně jiným.
Ale že bychom byli takoví kvůli karnevalům v dětství? Neřekla bych. Možná jsou jen malým semínkem, které později naklíčí, ale samo o sobě nevyroste. Musí být živeno odněkud jinud.
Tady se na scénu přímo tlačí tempo a požadavky dnešní doby. Každý chce být úspěšný a oblíbený. Kdo vybočuje z řady, je brán za někoho divného, za outsidera. Společnost ho dokáže totálně vyhodit lusknutím prstu. Stačí být jen trochu odlišný. Stačí dvakrát nepřijít na akci vaší skupinky a už jste nikdo. Vystřihnutý z jejich života.
A proto si nasazujeme každičký den onu masku. Masku člověka, který se snaží být takovým, jaký se od něho očekává, že bude. A ostatní nás za to mají "rádi", věnují nám svou pozornost a my se cítíme naoko šťastní.
Neubližujeme si tím? Je vážně tak úžasný pocit snažit se být někým jiným a sklízet za to obdiv a pozornost, i když nás to vnitřně nenaplní a neuspokojí?
Na to má každý svou odpověď. Někteří si ani neuvědomují, že se něco takového děje. Užívají si ty povrchní pocity.
Já ale ne. Poznala jsem obě strany nošení masky. Když si ji nasadím, stávám se součástí určitých skupin, když ji sundám, patřím mezi outsidery. Naučila jsem se hrdě nosit sama sebe. Protože každý je přínosem, každý má možnost vyniknout, kdekoliv. Můžu se snažit být jednou z nich a nešťastná, nebo se na ně vykašlat, jít si za svým, najít lidi, kteří mě přijmou takovou, jaká doopravdy jsem. I když je to to nejtěžší, protože to chce hodně odvahy, nechat za sebou prchavý pocit důležitosti, cennosti. Ale je to osvobozující pocit, že nemusíte skrývat své vlastní já, můžete ho nechat vyniknout a rozvíjet a stát se součástí něčeho, co budete milovat, co vás udělá šťastnými.
I přesto, že cesta je trnitá, odhoďte masky a najděte si cestu k pravému štěstí!
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anhale Anhale | E-mail | Web | 11. března 2018 v 21:01 | Reagovat

Na tvojom článku ma hneď zaujala prvá veta. Je to zvláštne - to, že si nasadzujeme masky. Prečo? Každý z nás je úžasný, originálny a dokonalý presne taký, aký je. Je potrebné si to uvedomiť; je potrebné mať pokoj v duši a mať rád samého seba. Masky sú zbytočné, ale, bohužiaľ, je na nich postavená spoločnosť.

2 hugmynd hugmynd | 20. března 2018 v 7:37 | Reagovat

[1]: Díky.
Moje slova... Ale s dnešní společností se toho bohužel moc nedá dělat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
A kam vezmou Vaše myšlenky Vás?