Milý deníčku,...

16. května 2018 v 15:03 |  Zamyšlení


Mám sen, jako každý jiný. Mým snem je zápis za den jediný.

Sednu si ke stolu s cílem, že si urovnám myšlenky a zaznamenám důležité poznatky a zážitky dne. Píšu datum, úhledným písmem, aby to mělo nějakou fazónu. Můj pohled ustrne na prvním řádku.
Venku se zatáhne a mně přeběhne mráz po zádech. Jak začít? Musím mít přece nějaký úvod... Dneska se stalo... Milý deníčku... Dneska jsem ho zase viděla... Proč mi na okně sedí mucha? Ehm, takhle asi ne.
Tak se k úkolu postavím jako chlap k chlapovi - začnu od jádra věci - zapíšu si úspěchy dne. Vypila jsem dva litry vody.... Snědla jsem o čvereček čokolády míň... Nezapomněla jsem si doma klíče... Jak tak přemýšlím, jediným mým úspěchem, který by stálo za to zapsat, bylo, že mi ujel autobus a šla jsem do školy pěšky v botách na podpatku.
Mám chuť to v hlavě škrtnout. Co je na tom pozitivního? To, že jsem nebyla schopná vylézt z postele a kvůli tomu jsem nic nestíhala? Nebo že jsem si vzala boty s podpatkem a mám z nich oteklé nohy plné puchýřů? Možná si tak akorát můžu připsat malé bezvýznamné plus za chůzi pěšky. AHA! Už mám smysluplný začátek!

Milý deníčku, musím se ti pochválit. Dneska jsem šetřila planetu, šla jsem pěšky ve šteklích a za matičku Zemi jsem obětovala pot a krev.

Hm, tak takhle taky ne no... Už nemám ani sílu něco škrtat. Nechám si to jako připomínku toho, že se nemám pokoušet psát si denník. Můžu psát leda tak nějaký zápisník jedné události - abych měla nějaké ty vzpomínky.
A jak jste na tom se psaním denníku vy? Obdivuju všechny, co umí psát denní postřehy smysluplně a stylem, aby se daly číst. A asi zůstanu jen u toho obdivování :-D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
A kam vezmou Vaše myšlenky Vás?